> > 34-monitoring-gps-w-ochronie-mienia-ruchomego

Monitoring GPS to system, który pozwala na kontrolowanie trasy oraz aktualnej lokalizacji pojazdu. Opiera się on na dyskretnym lokalizatorze, który przesyła sygnał do aplikacji w telefonie. To rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o firmach transportowych, których pojazdami poruszają się różni pracownicy. Dzięki aplikacji przedsiębiorca ma stały podgląd na swoją flotę samochodową. Nieskrywaną zaletą monitoringu GPS jest fakt, że swoim zasięgiem obejmuje on nie tylko teren kraju, ale także Europę oraz wszystkie inne kontynenty.

Monitoring GPS – zalety

Nie da się ukryć, że stała kontrola nad posiadanymi pojazdami pozwala na spokojny sen wszystkich przedsiębiorców. Posiadając monitoring GPS, nie musimy martwić się o zatrudnienie nieuczciwego kierowcy, który będzie próbował uzyskiwać korzyści materialne kosztem firmy. Warto mieć na uwadze fakt, że monitoring GPS pozwala także na sprawdzenie prędkości, z jaką porusza się pojazd oraz czas postojów samochodu.

Monitoring GPS to także komfortowe rozwiązanie w momencie kradzieży. Nawet jeśli auto firmowe padnie ofiarą złodzieja, policja będzie miała ułatwione zadanie. Znajdujący się w pojeździe lokalizator bez problemu wskaże przecież drogę, jaką przemierzyło auto, a także aktualne miejsce jego pobytu.

Kiedy warto zainwestować w monitoring GPS?

Monitoring GPS cieszy się największą popularnością wśród właścicieli firm transportowych. W taki system kontrolny warto zainwestować w przypadku, kiedy posiada się flotę samochodów. Dzięki monitoringowi GPS przedsiębiorca jest w stanie kontrolować lokalizację danego samochodu. Firmy transportowe, dystrybucyjne lub handlowe, czyli wszystkie te, które na stanie posiadają kilkanaście lub więcej pojazdów, mogą liczyć na dużą zniżkę u firm, które zajmują się monitorowaniem pojazdów.