> > 37-kiedy-warto-skorzystac-z-ochrony-doraznej

Obowiązkiem każdego organizatora imprezy masowej takiej, jak koncert, wydarzenia sportowe czy inne wydarzenia artystyczno-rozrywkowe, jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa dla wszystkich osób, które się tam znajdują.

Dotyczy to oczywiście nie tylko artystów biorących udział w wydarzeniu, ale także widowni oraz ewentualnych ekip telewizyjnych. W takich sytuacjach niewątpliwie niezbędna będzie nam tak zwana ochrona doraźna czyli zatrudnienie większej ilości ochroniarzy (bądź firmy ochroniarskiej), którzy będą odpowiedzialni za pilnowanie porządku na danej imprezie. W trakcie imprez masowych ochroniarze odpowiadają jednak nie tylko za pilnowanie przebywających tam osób, ale także mienia, które może zostać skradzione bądź uszkodzone.

Ochrona fizyczna i inne sytuacje

Skorzystanie z ochrony doraźnej jest bardzo ważne dla wielu znanych osób. Często bowiem może dojść do sytuacji, w których to jakaś ważna osobistość ze świata polityki czy mediów będzie chciała skorzystać po prostu z czasu wolnego i udać się chociażby na spacer czy zakupy, jednak ze względu na swoje bezpieczeństwo nie będzie to możliwe bez asysty ochroniarza. Z owym problemem zmagać mogą się jednak nie tylko celebryci ale również zwyczajne osoby, które na przykład mogą mieć problem z nękającymi osobami bądź też będą potrzebować pomocy doświadczonego ochroniarza przy podejmowaniu dużej sumy pieniędzy w banku.

Bardzo często ochrona doraźna, czyli pomoc ochroniarza, przydaje się również w trakcie egzekucji komorniczych. Niestety egzekucja komornicza (która często jest obowiązkowa) to proces, w trakcie którego komornik musi zgodnie z postanowieniami sądu zająć zadłużonym osobom część należących do nich rzeczy. Sytuacja ta może doprowadzić do podwyższenia stanu agresji takich osób, a tym samym do naruszenia nietykalności cielesnej urzędnika egzekwującego prawo. Właśnie dlatego podczas owych egzekucji należy skorzystać z pomocy ochroniarza zabezpieczającego komornika przed gniewem osób, u których wykonuje on swoją pracę.