> > 42-jaki-system-alarmowy-zalozyc-do-domu

Kiedy przeprowadzamy się z mieszkania do domu, jednym z tematów, które pojawiają się w naszej głowie jest myśl o tym, że ktoś może zniszczyć nasz majątek. Włamać się, ukraść coś, zdemolować. Już na samą taką myśl robi się nam nieprzyjemnie. Tym bardziej, że w nowym domu mamy nowe sprzęty, meble. Obok instalacji monitoringu warto pomyśleć również o systemie alarmowym. A co on nam da? Jak wybrać odpowiedni system?

Do czego służy system alarmowy

Okazuje się, że solidne zamki, rolety i drzwi antywłamaniowe zazwyczaj stanowią jedynie dodatkową przeszkodę dla przestępcy, a w praktyce tylko opóźniają dostanie się do domu. Dobór odpowiedniego systemu alarmowego nie jest łatwy i przed podjęciem decyzji najlepiej poradzić się specjalisty. System alarmowy to zestaw urządzeń, które ochronią naszą posiadłość przed różnymi zagrożeniami takimi jak włamaniem, zalaniem, pożarem. Również wyczują i zaalarmują nas, gdy wykryją ulatniający się gaz lub czad. W przypadku wykrycia ruchu, alarm zostanie uruchomionym, a jego sygnał zostanie wysłany droga telefoniczna lub radiową do właściciela.

Elementy systemu alarmowego

Systemy alarmowe składają się z szeregu części. Ich zadaniem jest rozpoznanie zagrożenia, przetworzenie sygnału i wszczęcie alarmu. Głównym składnikiem jest centrala alarmowa. Odpowiada ona za odbieranie i przetwarzanie sygnałów. Dalej mamy czujniki. Ich wybór i rozmieszczenie najlepiej powierzyć specjaliście. Ekran dotykowy lub klawiatur umożliwiająca sterowanie alarmem, programowanie go, uzbrajanie i rozbrajanie. Zostaje nam syrena alarmowa wydająca sygnały dźwiękowe i świetlne. Planując system do domu należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań typu czy w domu można poprowadzić instalację przewodową?  Ile pomieszczeń chcemy zabezpieczyć? Czy chcemy zabezpieczyć też teren wokół domu? Dopiero po przeprowadzeniu takiego wywiadu specjalista będzie mógł przygotować projekt zabezpieczenia posesji. Dobierze czujnik i miejsca instalacji.