> > 44-na-czym-polega-ochrona-osobista

Bezpieczeństwo to podstawa. Obok monitoringu i patroli firmy ochroniarskiej szczególną jej odmianą jest ochrona osobista.

Formy ochrony

W zależności od tego, co pragniemy ochraniać, jakie mamy upodobania, budżet oraz rodzaje zagrożeń na nas spoczywają, takie podejmuje się różne formy ochrony. Podstawę stanowią drzwi oraz okna antywłamaniowe, zabezpieczające przed złodziejem. Rozszerzoną wersją jest system alarmowy wzbogacony o monitoring. Droższy wariant obejmuje także interwencję patrolu ochrony. Poza budynkiem poczucie bezpieczeństwa daje obecność policji. Jednak są pewne sytuacje, w jakich omówione środki są niewystarczające, ponieważ albo nie są bezpośrednie, nie mają charakteru stałego, bądź są zbyt mocno opóźnione w czasie. Biuro ochrony GABOR oferuje wiele usług, wśród których jest ochrona osobista, która, choć kosztowna jest najefektywniejszą formą zabezpieczenia zdrowia swojego i bliskich.

Czym jest ochrona osobista?

Popularna wśród osób wpływowych i znanych osobistości usługa bodyguarda, jest właśnie ochroną osobistą. Polega ona na tym, że zatrudniana jest wykwalifikowana osoba, która towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Wiele jednak zależy od naszej indywidualnej sytuacji. Niekiedy jest to usługa świadczona okazyjnie przy np. udaniu się do banku lub w momencie, kiedy jesteśmy świadkami w jakiejś sprawie i może nam grozić niebezpieczeństwo. Jeszcze odrębną kwestią jest, czy chcemy i mamy warunki, aby dany ochroniarz z nami mieszkał. Niekiedy w ten sposób można połączyć funkcję opieki z ochroną poprzez zlecenie odbierania dzieci ze szkoły czy zajęć pozalekcyjnych. Tego rodzaju osoba jest w pełni wykwalifikowana, jeśli chodzi o sposoby radzenia sobie nie tylko sytuacji zamachu bezpośredniego, ale także w pełni przeszkolona z czynności przedmedycznych, które w określonych warunkach będzie trzeba zastosować. Można również wynająć odpowiednio opancerzony pojazd, którym ochroniarz będzie nas transportował, co znacząco zwiększy poziom naszego bezpieczeństwa.